FOTOGALÉRIA

Gréckokatolíci v Rakúsku oslávili rok fungovania misie

Na sviatok Počatia presvätej Bohorodičky svätou Annou dňa 8. decembra 2018 sa v rakúskom Trumau v kaplnke ITI (Medzinarodného teologického inštitútu) uskutočnila ďakovná svätá liturgia za rok fungovania slovenskej gréckokatolíckej misie v Rakúsku. Svätú liturgiu slávil vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparcha spolu s o. Vladimirom Skybom, protosynklom bratislavskej eparchie a o. Jurajom Terekom, kňazom zodpovedným za slovenskú misiu. Vladyka Peter vo svojej homílii povzbudil veriacich, že sa dá žiť bez hriechu, pretože Mária je toho príkladom. Nemáme sa uspokojovať životom v hriechu. Slávnosť obohatil svojím spevom aj študentský zbor pôsobiaci na ITI. Spoločné stretnutie pokračovalo na zámku v Trumau. O agapé sa postarali veriaci. Hlavným chodom bol guľaš, ktorý navarili chlapi pracujúci vo Viedni.


Michal Vadrna

04.03. - Krížupoklonná nedeľa

18.02.2018 na prvú pôstnú nedeľu sme mali v Barbarakirche liturgiu sv. Bazila Veľkého, po ktorej nasledovalo požehnanie kolivy a malé agapé. 

Dňa 4.2. 2018 na mäsopôstnú nedeľu o 16:00 sme mali možnosť stretnúť sa s niektorými z Vás na slávení sv. liturgie tentokrát v Barbarakirche vo Viedni. 

Prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku

Dňa 8. 12. 2017 sa na sviatok Nepoškvrneného počatia Presvätej Bohorodičky sv. Annou sa o 11:00 na zámku v Trumau (Dolné Rakúsko) slávila prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku. Na prvú sv. liturgiu prišlo viac ako 20 slovenských veriacich, medzi ktorými boli rodiny dlhodobo žijúce v Rakúsku, ale taktiež mladé rodiny, dlhodobo pracujúci a študenti. Duchovný správca Medzinárodného teologického inštitútu v Trumau, o. Juraj Terek v úvode svätej liturgie privítal všetkých veriacich. Vo svojom príhovore podotkol, že slovenských veriacich zhromaždila na sviatok svojho nepoškvrneného počatia tá, ktorá je patrónkou Slovenska. Slávnostným celebrantom a kazateľom bol protosynkel Bratislavskej eparchie o. Vladimír Skyba. Vo svojej homílii hovoril o Eve, ktorá počúvala hada, ktorý nepovedal svoj zámer otvorene ale začal ju vovádzať do klamlivého dialógu. Nová Eva - Mária načúvala slovám anjela a Božie Slovo sa stalo skutočnosťou v živote Márie v osobe Krista. Mária, nová Eva, rozšliapala hlavu diablovi, tým že prijala do svojho života Krista, ktorý nás vykupuje z našej smrti. Po svätej liturgii pokračovalo stretnutie s veriacimi v priestoroch zámku v podobe slávnostného agapé, kde o. Juraj Terek veriacim predstavil perspektívu ďalších slávení liturgií. Sv. liturgie sa plánujú sláviť 2-krát do mesiaca a to raz v Chráme Povýšenia Sv. Kríža v zámku v Trumau a raz vo Viedni v chráme Sv. Barbary. 

Dňa 8. 12. 2017 sa na sviatok Nepoškvrneného počatia Presvätej Bohorodičky sv. Annou sa o 11:00 na zámku v Trumau (Dolné Rakúsko) slávila prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku. Na prvú sv. liturgiu prišlo viac ako 20 slovenských veriacich, medzi ktorými boli rodiny dlhodobo žijúce v Rakúsku, ale taktiež mladé...

Schlossgasse 21, Trumau, 2521
Všetky práva vyhradené 2017
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky