FOTOGALÉRIA

Gréckokatolíci v Rakúsku oslávili rok fungovania misie

Na sviatok Počatia presvätej Bohorodičky svätou Annou dňa 8. decembra 2018 sa v rakúskom Trumau v kaplnke ITI (Medzinarodného teologického inštitútu) uskutočnila ďakovná svätá liturgia za rok fungovania slovenskej gréckokatolíckej misie v Rakúsku. Svätú liturgiu slávil vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparcha spolu s o. Vladimirom Skybom, protosynklom bratislavskej eparchie a o. Jurajom Terekom, kňazom zodpovedným za slovenskú misiu. Vladyka Peter vo svojej homílii povzbudil veriacich, že sa dá žiť bez hriechu, pretože Mária je toho príkladom. Nemáme sa uspokojovať životom v hriechu. Slávnosť obohatil svojím spevom aj študentský zbor pôsobiaci na ITI. Spoločné stretnutie pokračovalo na zámku v Trumau. O agapé sa postarali veriaci. Hlavným chodom bol guľaš, ktorý navarili chlapi pracujúci vo Viedni.


Michal Vadrna

04.03. - Krížupoklonná nedeľa

18.02.2018 na prvú pôstnú nedeľu sme mali v Barbarakirche liturgiu sv. Bazila Veľkého, po ktorej nasledovalo požehnanie kolivy a malé agapé. 

Dňa 4.2. 2018 na mäsopôstnú nedeľu o 16:00 sme mali možnosť stretnúť sa s niektorými z Vás na slávení sv. liturgie tentokrát v Barbarakirche vo Viedni. 

Prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku

Dňa 8. 12. 2017 sa na sviatok Nepoškvrneného počatia Presvätej Bohorodičky sv. Annou sa o 11:00 na zámku v Trumau (Dolné Rakúsko) slávila prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku. Na prvú sv. liturgiu prišlo viac ako 20 slovenských veriacich, medzi ktorými boli rodiny dlhodobo žijúce v Rakúsku, ale taktiež mladé rodiny, dlhodobo pracujúci a študenti. Duchovný správca Medzinárodného teologického inštitútu v Trumau, o. Juraj Terek v úvode svätej liturgie privítal všetkých veriacich. Vo svojom príhovore podotkol, že slovenských veriacich zhromaždila na sviatok svojho nepoškvrneného počatia tá, ktorá je patrónkou Slovenska. Slávnostným celebrantom a kazateľom bol protosynkel Bratislavskej eparchie o. Vladimír Skyba. Vo svojej homílii hovoril o Eve, ktorá počúvala hada, ktorý nepovedal svoj zámer otvorene ale začal ju vovádzať do klamlivého dialógu. Nová Eva - Mária načúvala slovám anjela a Božie Slovo sa stalo skutočnosťou v živote Márie v osobe Krista. Mária, nová Eva, rozšliapala hlavu diablovi, tým že prijala do svojho života Krista, ktorý nás vykupuje z našej smrti. Po svätej liturgii pokračovalo stretnutie s veriacimi v priestoroch zámku v podobe slávnostného agapé, kde o. Juraj Terek veriacim predstavil perspektívu ďalších slávení liturgií. Sv. liturgie sa plánujú sláviť 2-krát do mesiaca a to raz v Chráme Povýšenia Sv. Kríža v zámku v Trumau a raz vo Viedni v chráme Sv. Barbary. 

Dňa 8. 12. 2017 sa na sviatok Nepoškvrneného počatia Presvätej Bohorodičky sv. Annou sa o 11:00 na zámku v Trumau (Dolné Rakúsko) slávila prvá svätá liturgia pre slovenských gréckokatolíkov žijúcich v Rakúsku. Na prvú sv. liturgiu prišlo viac ako 20 slovenských veriacich, medzi ktorými boli rodiny dlhodobo žijúce v Rakúsku, ale taktiež mladé...

Schlossgasse 21, Trumau, 2521
Všetky práva vyhradené 2017
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!